Rüyada Dua Etmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Dua Etmek ne demek?

Rüyada Dua Etmek Dini ve İslami anlamı; Rüyada Dua Etmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Dua etmek dilek dilemek, amaca gayeye ulaşmak ve evlat sahibi olmak olarak tabir bulur. Rüyasında kendi kendine dua ettiğini gören kişi hayırlarla karşılaşır ve ihtiyaçlarını giderir. Dünya ve ahiret hayatında hayrın artışına, dileklerin yerine geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Dua Eden Kadın Görmek

Büyük bir arzu ve istekle, bağırarak yapılan dua musibetler yaşanacağına ya da fitneye işaret eder. Sade yüksek sesle dua edilmesi yağmurun az olacağını gösterir. Camide dua ettiğini görmek, yaşamış olduğu halkın zalim yetkili kişilerden kurulacağına dikkat çeker.

Rüyada Dua Eden Adam Görmek

İslami boyutta rüyada dua eden yaşlı adam görmek, kuvvetli iman, din ve takva yönünden en iyiye yorumlanmaktadır. Tek başına yapılan dua rüya sahibine toplu yapılan dua ise halka huzur ve mutluluk geleceğine işaret eder. Kirmani (r.a.) rüyada dua ettiğini gören kişinin önemli bir işi ihmal ettiği yönünde yorumda bulunmuştur. İbn-i Sirin (r.a.) rüyasında dua ettiğini gören kişinin hacetlerine kavuşacağını buyurmuştur.

Rüyada Başkasına Dua Etmek

Rüyada başkasına dua etmek hayırlı olaylara, berekete, istek ve arzulara ulaşılacağına dikkat çekmektedir. İmam Nablusi (r.a.) rüyada dua etmenin gerçek hayatta kılınacak namaza işaret ettiğini, uyanıkken edilecek duanın kabul olacağını buyurmuştur. Rüyada dua ederek uyandığını görmek, gündüz vakitlerinde dua ettiğini görmenin akşam ve gece vakitlerinde edilen duaya göre daha çabuk gerçekleşeceğini, rüyanın sabah vakitlerinde görülmesinin ise 1 hafta kadar bir zaman içinde rüyanın gerçekleşeceğini buyurmuştur.

  Rüyada Dolma Görmek Doldurmak ve Yemek

Rüyada Ellerini Açıp Dua Etmek

Rüyada ellerini açıp dua etmek sorunların sıkıntıların sona ereceğine, mutluluk huzur dolu günler yaşanacağına, çok hayırlı fırsatlar yakalamaya, tüm istek ve arzularının gerçekleşmesine, eşler arası soğukluğun biteceğine delalet etmektedir. Bu yorumlara karşıt olarak da üzüntüye, hayatın bir anda alt üst olmasına, maddi sorunların sıkıntıya sokacağına, komşularla sorun yaşanacağına, zor durumlar içerisine girileceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Korkup Dua Etmek

Rüyada korkup dua etmek helal yoldan gidileceği, hayırlı işler yapılacağı, zorlu günlerin sıkıntı üzüntülerin son bulacağı olarak tabir edilir. Rüya sahibi bekar ise hayırlı bir kişi evleneceğine işaret eder. Aynı zaman da üzüntü yaşanacağını, eline büyük fırsatlar geçeceğini ancak boşa harcanacağını göstermektedir.

Rüyada Ağlayarak Dua Etmek

Rüyada ağlayarak dua etmek her haliyle hayırlı bir rüya olup dua ne amaçla edilmişse o istek yerini bulur. Dünya ve ahiret hayatında huzur olarak yorumlanır.

Rüyada Dua Duymak

Rüyada dua duymak iş yönünden sıkıntı yaşanacağına, büyük mevki ve makamlar için iş teklifi alınacağına, iş konusunda hakkının yeneceğine yorumlanır. Aynı zamanda yaşanılan sıkıntıların yerini huzura mutluluğa bırakacağına yorulur.

Rüyada Toplu Halde Dua Etmek

Rüyada toplu halde dua etmek maddi ve manevi açıdan yükselmeye işarettir. Çok büyük bir gelir sahibi olmaya, sıkıntılardan dertlerden arınmaya, düşmanlara karşı galibiyet elde edileceğine, yapılan bir iş ve kazanılan bir başarıdan kaynaklı olarak kötü bir durum ortasında kalınmaya tabir edilir. Ayrıca rüya sahibinin çok inatçı kişilikte olduğu ve ailesi ile çevresindekileri dinlemediği için olumsuz durumlarla karşılaşacağını göstermektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.