İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri Rüyada Köpek Görmek Rüyada Kedi Görmek Rüyada Fare Görmek Rüyada Yılan Görmek
DOLAR
7,4294
EURO
8,9820
ALTIN
412,55
BIST
1.471
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
13°C
İstanbul
13°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Sağanak Yağışlı
9°C
Pazartesi Yağışlı
8°C
Salı Yağışlı
7°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
10°C

Rüyada Zina Yapmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Zina Yapmak Ne Demek, Neye İşarettir?
03.12.2018
0
A+
A-

Rüyada zina yapmak diyanet ve ihya tabiri olarak, İslam âlimleri ve rüya yorumcularına göre değişik şekillerde yorumlanmaktadır. İslam âlimlerince kötüye, mal kaybına, sağlığın bozulacağı şeklinde yorulmuştur.

Rüyada zina iftirasına uğradığını görmek ne anlama gelir? Rüya yorumcuları zinayı hayra ve iyiye yorulmaktadır. Kirmani(r.a)‘ya göre kişi başarılı, bulunduğu mevkide yerini sağlamlaştıracağını, şansa sahip olunacağını belirtmişlerdir. Ebu Said Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Her iki yorumunda görülme şekli, yerine göre değişik anlamlara gelebileceği için bu duruma göre yorumlanmalıdır.

Rüyada zina yapmak kötü yorum içerir. Bu nedenle rüyada zina yapıldığını ya da yaptığını gören kimse için rüya hayır olarak yorumlanmaz.

Rüyada zina yapmak hainlik olarak ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra rüyada zina yaptığını gören bir kimse günahlarını artırmış demektir.

Bu nedenle bu tür rüyalar adeta uyarıcı niteliğindedir. Rüyasında zina gören kimse erkek ise bu durumda servetini boşa harcayacaktır.

Eğer zina yapan bir kadın ise haram mal yemeye işaret etmektedir. Rüyasında bir tanıdığı ile zina yapan kimse rüya sahibi ve görülen kişi arasında bir takım gizli işlerin olacağı anlamına da gelir.

Rüyada Zina Etmek

Rüyada zina etmek rüya yorumcularının bazılarına tarafından sağlıklı olunacağına, kazanç elde edileceğine yorulmaktadır. Diğer rüya yorumcularına göre işlerde başarı gösterileceğine, yeni para kazanma yöntemlerine ulaşılacağına, yeni bir işe kavuşulacağına delalet ettiği bildirilmiştir.

Rüyada Zinadan Kaçmak

Rüyada zinadan kaçmak, bazı rüya tabircilerine göre parasal yönden istismar eden bir kişiden, özellikle yakın bir kişiden kurtulmaya, kazancın haramdan arınmasına delalet etmektedir. İslami rüya tabircisi İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; güven içerisinde yaşanacağına, çok sevinilecek haber alınacağına, gönül dünyasında yeni tanışmalar olacağına, imrenilen bir duruma erişileceğine tabir edilmektedir.

Rüyada Zinadan Sakınmak

Rüyada zinadan sakınmak rüya yorumcularınca istenen, dilenen makam mevkie ulaşılacağını, maddi kazanca vasıl olunacağına, bol ve bereketli kazançlı olacak iş sahibi olunacağına, çalışmış olduğu işlerde yapacağı atılımlar sayesinde yerinin sağlamlaşarak üst konumuna geleceğine, malı ve mülkü kazanırken dikkatli olacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Zina Yapıp Pişman Olmak

Rüyada zina yapıp pişman olmak din âlimlerince kişinin günah ve haramdan sakınması gerektiğine, şüphe duyduğu şeyler konusunda malını ve kalbini temizlemesi gerektiği, bol sadaka vermesi gerektiğine yorulur. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüya âlimleri ise zina yapılan kişinin tanıdık olması halinde bu kişi ile sorunlar yaşanacağına, parasal kayba uğranacağına, aile içerisinde huzursuzluk yaşanacağına yorulmaktadır. Zina edilen kişi tanıdık olmaması ise kişinin başka insanlara meyil ederek geçiminde huzursuzluk yaşayacağına, dini görevlerin aksatıldığına yorumlanmaktadır.

Rüyada Zina Yapan Birini Görmek

Rüyada zina yapan birini görmek rüya âlimlerince kişilerin arzularının karşılanacağına, yeni bir işe girildiğinde kazanç elde edileceğine, zarar edilen işlerin sonunda kazanç elde edileceğine yorulur. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Zina yapan kişinin tanınan bir kişi olması o kişi ile bir işe girileceğine ve bu işte oldukça dikkat edilmesi gerektiğine, bu kişi ile başarı kazanılması için girilen işlerde sıkıntı yaşanacağına delalet etmektedir. Rüya tabir eden kişilere göre ise yeni bir insanla tanışılacağına, bu kişi ile sonu hayırlı olacak bir sürece girileceğine, manevi kazanç elde edecek fırsatlarla karşılaşılacağına yorulmaktadır.

Rüyada Zina Yapmamak

Rüyada Zina Yapmamak rüya âlimleri ve rüya yorumcularına göre farklı şekilde tabir edilmektedir. Rüya âlimleri tarafından yapılan yorumlarda kişinin işlerinde iyiye gidecek, yapılacak hayırlar yerine ulaşacağını, manevi derecenin artacağını göstermektedir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüya yorumcuları tarafından kazanılacak her mertebenin kişiye ve ailesine hayırlar getireceğine, çok istenen şeyler hakkında fazla ısrarcı olunmaması gerektiğine, aile içerisinde yardım edilmesi gereken insanların bulunduğuna tabir edilmiştir.

Rüyada Aldatılmak

Rüyada aldatıldığını gören bir kimse Allah tarafından yardıma uğrayacaktır. Bunun yanı sıra eğer bir kişi rüyasında karısını aldatıyor ise bu durumda haksızlık yapmış ve kalp kırmış demektir.

Rüyada aldatan kimse harama bulaşmıştır. Aynı zamanda rüyasında eşini aldatan kimse büyük para kaybeder.

Rüyada aldatıldığını gören kimse Allah tarafından bir güçlük ile karşılaşacaktır. Bu nedenle aldatılan kişi sabır etmelidir.

Rüyada eşini ya da sevgilisini aldatan kimse maddi anlamda büyük kayıplar yaşayacaktır.

Rüyada aldatan kimse kendisi aldanır. Bu nedenle eğer kişi ticaret hayatı ile uğraşıyor ise bu durumda işleri ters gidecek ve maddi kayıplar yaşayacaktır.

Rüyada Yakını İle İlişki

Rüyada bazen kişiler hiç olmayacak şekilde cinsel birliktelik yaşadıklarını görebilmektedir.

Bu durum çoğu zaman psikolojik olarak yorumlanır. Psikolojik olarak yorumlandığında rüyada zina yapmak saklı kalmış bir takım duyguların ortaya çıkması olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada zina yapan kişiler genel olarak günlük hayatlarında sır dolu olan ve toplumdan uzak yaşamaya çalışan içe kapanık kişilerdir.

Bu nedenle bu durum kişilerin iç yaşantısına da işaret eder. Rüyada bir kimsenin çok yakın birisi ile ilişkiye girmesi kötü giden durumlardan tanıdıkların da etkilenmesine işarettir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.Yükleniyor...