Rüyada Zina Yapmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Zina Yapmak ne demek?

Rüyada Zina Yaptığını görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Zina Yaptığını görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada zina yapmak diyanet ve ihya tabiri olarak, İslam âlimleri ve rüya yorumcularına göre değişik şekillerde yorumlanmaktadır. İslam âlimlerince kötüye, mal kaybına, sağlığın bozulacağı şeklinde yorulmuştur.

Rüyada zina iftirasına uğradığını görmek ne anlama gelir? Rüya yorumcuları zinayı hayra ve iyiye yorulmaktadır. Kirmani(r.a)‘ya göre kişi başarılı, bulunduğu mevkide yerini sağlamlaştıracağını, şansa sahip olunacağını belirtmişlerdir. Ebu Said Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Her iki yorumunda görülme şekli, yerine göre değişik anlamlara gelebileceği için bu duruma göre yorumlanmalıdır.

Rüyada Zina Etmek

Rüyada zina etmek rüya yorumcularının bazılarına tarafından sağlıklı olunacağına, kazanç elde edileceğine yorulmaktadır. Diğer rüya yorumcularına göre işlerde başarı gösterileceğine, yeni para kazanma yöntemlerine ulaşılacağına, yeni bir işe kavuşulacağına delalet ettiği bildirilmiştir.

Rüyada Zinadan Kaçmak

Rüyada zinadan kaçmak, bazı rüya tabircilerine göre parasal yönden istismar eden bir kişiden, özellikle yakın bir kişiden kurtulmaya, kazancın haramdan arınmasına delalet etmektedir. İslami rüya tabircisi İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; güven içerisinde yaşanacağına, çok sevinilecek haber alınacağına, gönül dünyasında yeni tanışmalar olacağına, imrenilen bir duruma erişileceğine tabir edilmektedir.

Rüyada Zinadan Sakınmak

Rüyada zinadan sakınmak rüya yorumcularınca istenen, dilenen makam mevkie ulaşılacağını, maddi kazanca vasıl olunacağına, bol ve bereketli kazançlı olacak iş sahibi olunacağına, çalışmış olduğu işlerde yapacağı atılımlar sayesinde yerinin sağlamlaşarak üst konumuna geleceğine, malı ve mülkü kazanırken dikkatli olacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Zina Yapıp Pişman Olmak

Rüyada zina yapıp pişman olmak din âlimlerince kişinin günah ve haramdan sakınması gerektiğine, şüphe duyduğu şeyler konusunda malını ve kalbini temizlemesi gerektiği, bol sadaka vermesi gerektiğine yorulur. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Rüya âlimleri ise zina yapılan kişinin tanıdık olması halinde bu kişi ile sorunlar yaşanacağına, parasal kayba uğranacağına, aile içerisinde huzursuzluk yaşanacağına yorulmaktadır. Zina edilen kişi tanıdık olmaması ise kişinin başka insanlara meyil ederek geçiminde huzursuzluk yaşayacağına, dini görevlerin aksatıldığına yorumlanmaktadır.

  Rüyada Zürafa Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Zina Yapan Birini Görmek

Rüyada zina yapan birini görmek rüya âlimlerince kişilerin arzularının karşılanacağına, yeni bir işe girildiğinde kazanç elde edileceğine, zarar edilen işlerin sonunda kazanç elde edileceğine yorulur. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; Zina yapan kişinin tanınan bir kişi olması o kişi ile bir işe girileceğine ve bu işte oldukça dikkat edilmesi gerektiğine, bu kişi ile başarı kazanılması için girilen işlerde sıkıntı yaşanacağına delalet etmektedir. Rüya tabir eden kişilere göre ise yeni bir insanla tanışılacağına, bu kişi ile sonu hayırlı olacak bir sürece girileceğine, manevi kazanç elde edecek fırsatlarla karşılaşılacağına yorulmaktadır.

Rüyada Zina Yapmamak

Rüyada Zina Yapmamak rüya âlimleri ve rüya yorumcularına göre farklı şekilde tabir edilmektedir. Rüya âlimleri tarafından yapılan yorumlarda kişinin işlerinde iyiye gidecek, yapılacak hayırlar yerine ulaşacağını, manevi derecenin artacağını göstermektedir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; Rüya yorumcuları tarafından kazanılacak her mertebenin kişiye ve ailesine hayırlar getireceğine, çok istenen şeyler hakkında fazla ısrarcı olunmaması gerektiğine, aile içerisinde yardım edilmesi gereken insanların bulunduğuna tabir edilmiştir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.