Rüyada Sınava Girmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Sınav Görmek Geç Kalmak Ve Başarısız Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sınava Girmek, önündeki zamanlarda ferahlığa ve rahatlığa kavuşacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada sınava giren kimse, sonunda istediği hayata ulaşacağına geçim derdinin olmayacağı bir yaşama delalet eder.

Rüyada sınava girdiğini görmek, gelecekte oluşabilecek sorunları ön görerek plan yapabilmesine işaret etmektedir.

Rüyada Sınava Girmek İhya

İslam alimlerine göre rüyasında sınav gören kişi ile alakalı yorumları şu şekildedir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyasında sınava girdiğini gören kişi hayatında her şeyin bir emeği olduğunu, emek sarf etmeden bir şeylere sahip olunamayacağına, her şey çalışma ve sınav süreci olduğunu aynı zamanda dünya da bir sınav şeklinde olacaktır diye tabir edilmiştir.

Rüyada Ehliyet Sınavına Girmek

Rüyada ehliyet sınavına girmek, uzun uğraşlar verilen bir emeğin sonunda karşılığını almak için bir adım kaldığını bu adımı da sağlıklı ve temkinli bir biçimde geçilmesi gerektiğine işaret edilmiştir. Rüyasında kendini ehliyet sınavında gören kişi, hayatında her şeyi belli bir çabanın sonucuna göre elde edilebilecek şeklinde tabir edilmiştir.

İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; Hak ve adalet ile çalışmanın sonuncunda elde edilen kazancın hayırlı olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada Sınava Girdiğini Görmek

Rüyada sınava girdiğini görmek kademe atlayarak ilerleyeceğiniz, fakat sonunda ferah ve huzurlu günler olacağına işaret eder. Rüya sahibine işinde zor, yavaş ve zor olsa da mutlak süreyle hayrı da beraberinde getiriyor demektir.

Rüyada Sınavda Olduğunu Görmek

Rüyalarda sınavlar, diğerleri ile rakiplik hisleri, karşılaştırılma yahut başarısızlık korkusu olur. Sınavlar, ardından askıya alınacak umutlar ve gelecek yüzünden çok şey söylem edebilir. Bir sınavda olduğunuzu görüldüğü düş, reel hayatınızdaki birtakım hallere yahut gelişmelere karşı kendinizi gafil hissettiğinizi ima eder. Bir özeleştiri de olur, hatta de bir mektep sınavına, toplantıya, iş görüşmesine yahut aldığınız sorumluluğa gereğince tedarikli değildiniz.

Sınav rüyaları, bunun yanı sıra yargılanmakta olduğunuzun bir göstergesidir. Bu rüyalar, ara sıra savsaklama etmiş olabileceğiniz ve daha çok itina göstermeniz gereken bir tarafınızı incelemeniz için bir işaret gibi çalışır.

Rüyada Yazılı Sınava Girmek

Rüyada yazılı sınava girdiğinizi görmek umut ettiğiniz her şeyin yerine geleceğine ve yaşama dair tüm ihtiyaçlarınızda sıkıntı çekmenize gerek kalmadan her şeyi temin edeceğiniz rivayet edilir.

Rüyada Sınava Girememek

Bundan dolayı başka bir yorumda ise istediği kısmetlerin ayağına geleceğine işaret etmektedir. Bunun için sabırla ve dua ile hareket etmek gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Rüyada üniversite sınavına girmek, gelecek de güzel bir hayatın olacağına işaret etmektedir. Sıkıntılı bir dönemin ardından feraha kavuşacağını, geçim sıkıntısının biteceği şeklinde yorumlanır. Meşakkatli bir yoldan geçtikten sonra mükafatını alacağa anlamlarına gelmektedir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; geçici bir sıkıntı olarak da yorumlanır fakat geçici olması sebebiyle sonunda yine huzurlu bir hayata ulaşacağına delalet etmektedir.

Rüyada Sınav Görmek

Rüyada Sınav Görmek

Rüyada sınav görmek rüya sahibinin gelecekte çok güzel günlerin beklediğine yorumlanır. Eninde sonunda istediği yaşamda şansa ulaşmış demektir. Sınava girdiğini görmek çalışkanlığı, çözülmeyi bekleyen buluş yeteneği sayesinde geleceğinin açık olduğu anlamına gelir.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Rüyada sınava geç kalmak, gerçek yaşamda çok güzel bir fırsatın kaçılacağı anlamlarına gelmektedir. Ama bu fırsatın tekrar gelebilmesi söz konusu olabileceğine de işaret ederek daha temkinli daha dikkatli bir davranış belirlenmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada sınava geç kalmak ayağınıza gelen tüm imkan ve kısmetleri bir anda elinizden kaçırmış anlamına gelir.

Rüyada Sınava Yetişememek

Rüyada sınava yetişememek, küçük hatalar yüzünden hayatında bazı arkadaşlarıyla ya da akrabası ile arasının bozulacağına delalet eder. Bundan dolayı kişinin hayatında küçük hatalarına da dikkat etmesi gerektiği şeklinde tabir edilir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; kişinin kendine gelmesi içinde küçük bir uyarı olabileceği şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Sınav Sorularını Yapamamak

Rüyada sınav sorularını yapamamak, hayatında birçok denemesinde başarısız olduğuna işaret edilmektedir. Yalnız denemekten asla vazgeçmemesi gerektiğine, sonunda başarılı olacağına işaret etmektedir. Rüyada sınav sorularını yapamamak, bir şeyler içinde çabalandığını göstermektedir.

Rüyada Sınavda Başarısız Olmak

Rüyada sınavda başarısız olmak, hayal kırıklığı, üzülmek olarak şeklinde tabir edilir. Beklenilen bazı sonuçların istenildiği gibi olmayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ama bazı İslam alimleri, Allah’ın ayetlerinden bahsederek, “sizin şer gördükleriniz de hayır, hayır gördükleriniz de şer vardır” ayeti ile insanları uyararak hayal kırıklığının kişinin hayra yorması gerektiğini de işaret etmişlerdir.

Rüyada Sınavda Başarısız Olduğunu Görmek

Rüyada sınavda başarısız olduğunuzu görmek keder ve gözyaşı demektir. Rüyanızda sınavdan başarı sağlayamamış olarak görmek iyi giden tüm işlerinizin yolunda gitmeyeceğine, ya da dilediğiniz bir şeyin olumsuz olarak sonuçlanacağına işaret eder.

Rüyada Sınav Sonucu Görmek

Rüyanız sınavlarla yahut imtihan neticeleri ile ilgiliyse, çoğunlukla kendinizdeki birtakım belirsizlikleri aşmak yahut pozitif bir tecrübe olup olmadığını kavramak için daha derin bir anlayışa işaret eder. Eğer talebelik ve sınava girdiğiniz bir vaziyet söz hususu şayet bu olagelen bir kaygıyı yansıtır. Rüyada kaygılı bir vaziyet varsa, imtihan neticeleri sebebiyle okulda öğrendiğiniz yahut kendiniz ile ilgili bir sezgi ile ilgili olur.

Rüyada Sınav Sonucunda Kötü Not Almak

Kendinizi görmek için kendinizi incelemeniz gereğini gösterebilir. Kişisel tenkit yahut başarıların ahlaki yahut kültürel standartlara ahengi kaygı veriyor olur. Çoğu vakit, yeni bir iş yahut yeni bir sevda ilişkisi gibi kendi değerinin sorgulanabileceği sınavlar için merak duygusu kaynaklıdır. Rüyanızda sınavda kötü not almış olmanız, kendiniz için realist olmayan amaçlar seçtiğiniz için başarısızlığa hazırlandığınızı işaret eder.

Rüyada Sözlü Sınava Girmek

Rüyada sözlü sınava girmek yaptıklarınızın sonucunda gelecek hakkında daha çok plan yaparak kısa zamanda başarıya ulaşmak anlamına anlamında yorumlanır.

Kendinizi ifade etme yeteneğini iş hayatınızda sergileyerek önünüzdeki tüm engelleri aşarak kariyerinizde sağlam başlangıçlar yapacaksınız demektir.

Rüyada Ağlayarak Sınava Girmek

Rüyada ağlayarak sınava giriyorsanız aksilikler peşinizden gelirken bir konu sayesinde yüzünüz sonunda gülerek olumlu gelişmeler elde etmiş olursunuz şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kedi Görmek

16 Yorum

 1. Merheba ben bugün rüyamda lise son sınavının sonuçları açıklandiginin gördüm benim aldığım not kazandığımi yada kaybettiğimi anlamadim ama sadece 3 arkadaşım yüksek puan almışlardır bende ruyada çok endişelendim bunlar nasıl yüksek puan alirlar diye.
  Not// benim sınavım sadace 4gün sonra başlıyacak çok endişeliyim bu sınav için bana dua edin inşallah yüksek puan alırım

 2. Annem rüyasında benim yks sınavını kazanamadığımı görmüş ne anlama gelir?

 3. Rüyamda sinava giriyodum optiği kodlamayı unutuyodum sonra hoca optiği aliyodu önümden

 4. Rüyamda bu 2 haziranda olacak sınavdaydım.Henüz sınav başlamamıstı ama ben çok heycanlıydım birde sınava giriş kağıdımı evde unuttuğumu gördüm inşallah gerçek sınavda böyle bir şeyle karşılaşmam

 5. Rüyamda görevde yükselme sınavından kaldığım hatta 47 not almışım ve çok üzülüyorum. Çünkü bu sınav için çok uğraştım yıllarca üçüncü girişim umarım rüyamın tersi çıkar

 6. Rüyamda Üniversite sınavlarına hazırlanırken hocalarınımin bana basariszsn dediğini gördüm çok üstüme geliyorlardi bende bağırıp çağırıyordum cok agliyordum öyle de uyandm zaten ??

 7. Rüyamda benim için çok önemli bi sınava geç kaldığım için gitmiyordum oturup ağlıyodum

 8. rüyamda sınava gec kaliyorum bunun için ilk once sinava girmek istemiyorum ama bi yakinimin israrıyla giriyorum.Sınıfda ikiden çok kadin öyretmen var.Bunlardan biri daha yaşlı 50 yaslarında.oyretmenlerin beni geç kaldigim için azarlayacağından korktum yine girdim yaşlı oyretmen bana sanki yardım ediyor hatta öpuyor. coook şaşkinim diger genc kadin öyretmense azarlamasada beceriksizmişim kimi azarlıyor.sınavda bana cook zor sorular geliyor sınavı hem bilgisayarla hemde yazılı veriyorum . beni azarlayan genç kadın öyretmende bi yazılıyı becermediyim için ona soruyorum cvap veriyor ve kağıta dortkenler çiziyor böyle olacak diyor.ama sınav zor olsada ne olacağını bilmiyorum

 9. Rüyamda fizik sınavına girip hep başarısız olduğumu görüyorum ve bu 3.oldu.ve bi kere de geciktigimi gördüm ama bisi olmuyordu çünkü sınav iptal olmuştu ve 8.sınıflar tekrar girmişti.Allahım ya bu ne karışık bir rüya

 10. Sinvda yan kalmıştım yada 72 puan almıştım 70 geçsen geçiyorsun sınavda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu