N Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Nohut Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen nohut neye işarettir? Şansın dönmesi, rızkın artması, bolluk ve bereketin gelmesi, başarının çoğalması demektir İşlerde olumlu olaylar olması anlamına gelirken, aynı zamanda da meşakkat ve uzun uğraşlar anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada nohut toplamak uzun süre bekledikten sonra rahata erileceği ve maddi sıkıntıların ortadan kalkacağına delalet eder.

Rüyada Nohut Almak

Rüyada nohut almak, nohut alan kişiye ailesinden büyük bir miras kalır ve bu mirası rüya sahibi servete dönüştürür. Bu şekilde de aklını, zekasını kullanarak hayat koşullarını çok ileri bir seviyeye taşır. Kısmetleri arka arkaya gelir. Evdeki bereket ve bolluk dolup taşar. Herhangi bir şekilde rızkını kazanmakta olup, hiç zorluk çekmez. Rüya sahibinin işlerinde de kolaylık elde edeceğine delalettir.

Rüyada Nohut Yemek

Rüyada nohut yemek, genellikle makbul olmayan işler ile uğraşılıp bu işler peşinde koşulduğunun ifadesidir. Kişinin yaşam tarzı ailesinin hoşuna gitmeyen bir şekilde ilerleyeceğine ve bundan mutluluk duyulmadığına delalet eder. Acele verilen kararların sonunda kişi zarar edebilir. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Başkalarının aklıyla hareket edip girişilen işlerde beklenenlerin elde edilemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Nohut Satmak

Rüyada nohut satmak, ticari işlerle ilgili merakı olan rüya sahibinin kendine destek olacak bir akrabası ile ortak iş kuracağına yorumlanır. Kısa zamanda işleri büyüteceğine ve sonrasında ortak olan akrabasından ayrılıp işin başına kendisinin geçeceğine işaret eder. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; Yine rüyada nohut görmek ve satma baht ve şans açıklığı demek olan bu rüya her türlü yatırımın doğru olacağını ve yatırım sonrası alınacak mallardan çok yüksek bir kar elde edileceğini bildirir. Kişinin cebine giren kazançtaki artış dikkat çeker. Kişinin zihinsel olarak yoğun günler geçireceğini ve bunun sonucunda da duygusal olayların gerisinde kalınacağını işaret eder.

Rüyada Nohut Pişirmek

Rüyada nohut pişirmek, rüya sahibi için toplu kazanç sağlaması anlamına gelir. Rüya sahibi kendisine faydası olacak çok büyük bir iş teklifi alacak demektir.

Rüyada Kuru Nohut Görmek

Rüyada kuru nohut görmek, şansın dönmesi, rızkın artması, işlerde bereket ve başarı olması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda meşakkat anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi bereketini kazancını çok çalışarak ve çok yorularak görecektir. Yani rüyasında kuru nohut gören kişinin kolay para kazanma şansı olmayıp, bir o kadar da kısmeti açık demektir. Ancak bazen rüyada kuru nohut görmek hayırsız, rüya sahibinin boğazından geçmeyen ve ona yar olmayan kazanca delalet eder.

Rüyada Haşlanmış Nohut Görmek

Rüyada haşlanmış nohut görmek, emeklerin, verilen çaba ve gösterilen gayretin maddi anlamda karşılığının alınacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya kişiye maddi konuda hiç beklemediği anda müjdeli haberler geleceğini bildirir. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur’ki; Evde herkesin çok mutlu olduğu, iyi ilişkiler içinde bulunulduğu ve bolluk ve bereket içinde bir sürecin habercisidir.

Rüyada Nohut Yemeği Görmek

Rüyada nohut yemeği görmek, rüya sahibi için alınacak toplu kazanç olarak tabir edilir. Nohut yemeği çok beklediği bir işten epeyce yüklü paralar eline geçmesi anlamında yorumlanır.

Rüyada Nohut Tarlası Görmek

Rüyada nohut tarlası görmek, rüya sahibinin eline birden fazla kısmetin geçmesi anlamına gelir. Eğer rüya sahibi bu fırsatları mantıklı bir biçimde değerlendirirse iyi bir kazanç elde edebileceğine yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu