Rüyada Mezar Görmek İslami Yorum

Rüyada kişi mezar görüyorsa bu kişinin iç dünyasına manevi anlamda mesajlar verir. Rüyayı gören kişinin yaptığı yanlışlar ve günahlar ile ilgili vicdan sorgusu içinde olduğu anlamı taşır.

Rüyada mezar görmek, gerçekte kişiyi rahatsız eden bir sıkıntı olduğunu fakat bu sıkıntısının kişinin iç dünyasında gizli olduğunu, bunu açığa çıkarmak yerine boşuna dışarıda arayıp zaman kaybettiği şeklinde ifade edilir.

Bu dünya için de insanın elinden geleni yapması gerektiği ve ahiret için de hazırlıklı olması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mezar görmek ise gören kişinin derin anlamı ile maddi ve manevi yönleri arasındaki dengeyi kurması gerektiğinin bir mesajıdır. Uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada Kendi Mezarını Görmek

Rüya sahibinin çevresinde bulunan düşmanlarının kendisini takip ettiğini ve zarar vermek için uğraştığını işaret etmektedir.

Kişinin yakınında bulunan ve ona zarar verecek nitelikteki kişilere karşı daha dikkatli olması gerektiğine bir uyarı niteliğindedir.

Rüyada anne veya baba mezarı görmek ise; sıkıntılı dönemlerde güç kaybını ve önemli değerlerin kaybedildiğini ifade eder.

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyasında mezarlık gören kişinin gerçek hayatta bazı alışkanlıklarından vazgeçeceği veya bir davranışına son vereceği anlamını taşır.

Mezarlıkta olduğunu, dolaştığını gören kişinin duygusal anlamda karışık olduğunu, veya ölüm korkusu olduğunu işaret eder.

Mezarlıktan geçmek rüya sahibinin yakın çevresinin malı, mülkünde gözü olduğu, yakın çevreye karşı dikkatli olunması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Bir davete, düğüne giderken mezarlıktan geçtiğini gören kişinin gerçek hayatta yolculuğa giden bir yakınında kaza haberi alacağı veya yakınını kaybedebileceği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüya sahibinin mezar kazdığını görmesi gerçek hayatta çok savruk, başına buyruk, bilinç dışı hareket eden bir kişiliğe sahip olduğunu gösterir.

Gerçekte bu şekilde hareket etmesinin, olaylara karşı tavrının bu şekilde olmasının ona zarar vereceği şeklinde yorumlanır.

Mezar kazmak aynı zamanda gerçekte yakın çevresinden birini kaybedeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyasında kazılı mezar gören kişinin ahireti unutmaması gerektiğini vurgular.

4 Comments

  1. Anonim 2 Şubat 2018
  2. Anonim 3 Mayıs 2018
  3. sevomurê 7 Aralık 2018
  4. Anonim 21 Aralık 2018

Gördüğün Rüya Hakkında Yorum Yaz!