İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,1026
EURO
9,7728
ALTIN
461,53
BIST
1.377
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
16°C
İstanbul
16°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Çok Bulutlu
18°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
18°C
Cuma Az Bulutlu
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
17°C

Rüyada Kaplan Görmek

Rüyada Kaplan Görmek

Rüyada kaplan görmek , rüyayı gören kişinin hem zengin hem de kuvvetli birisi olduğuna , başkaları tarafından hor görülen ve acımasız bir patrona delalet eder.

Rüyada Kaplan görmek, genel olarak kişinin elde edeceği bir zaferi veya başkaları karşısında güç elde edeceğini ifade etmektedir. Rüyada kaplan görmek, genel olarak, ormanların kralı ve güç sahibi bir hayvan olduğundan dolayı doğru orantılı olarak kişinin de rüyada kaplan görmesi bu anlam içeriklerine uygundur. Ancak farklı anlamları da bulunmaktadır.

Bunun haricinde bu rüya nefret duyguları besleyen , acımasız , kinli ve duygularını her zaman belli eden birisine alamet eder. Böyle bir rüya gördüyseniz gerçek yaşam da olan düşmanlarınızı etkisiz hale getireceğinize ve onlardan kötülük görmeyeceğinize yorulur.

Bazı rüya yorumcularına göre , kendini çok beğenen , güçlü , üstün , kibirli ve aynı zaman da mevki sahibi olan bir insana işaret ederler. Rüyada kaplanın yavrusunu gördüyseniz , düşmanınızı yenmek için büyük çaba sarf edeceğinize , düşmanınızdan zarar görmemek için her anı kollayacağınıza delalet eder.

Rüyada kaplanın yavrusunu sevdiğinizi gördüyseniz , hem şefkatiniz hem de iyi niyetli birisi olduğunuzdan dolayı düşmanınızı kısa süre içerisinde alt edeceğinize yorulur.

Rüyada kaplanla karşılaşmak , rüyayı gören kişinin birisinden iyilik alacağına işaret eder. Rüyada evin içerisinde kaplan olduğunu görmek , gerçek yaşam da güçlü olan bir düşmanınızdan zarar göreceğinize alamet eder.

Rüyada kaplanı tutup sonra sevmek , hem rakiplerinize hem de düşmanlarınıza karşı galibiyet kazanacağınıza yorulur. Rüyada bir kaplanın saldırdığını gördüyseniz , iş hayatınızda alacağınız başarılar ile mevki olarak yükseleceğinize işaret eder.

İmam Nablusi yorumuna göre,

Rüyada Kaplan görmek,

Rüyada kaplan zalim bir sultan veya kuvvetli aşikâre bir düşmandır.

Rüyada bir kaplan öldürdüğünü gören kimse, bir düşmanı kahre­der. Kaplan eti yediğini gören kimse, mal ve şerefe nail olur. Kaplana bindiğini gören kimse, büyük saltanata nail olur. Kaplanın kendi üze­rine bindiğini gören kimseye, sultan tarafından bir zarar gelir. Kap­lanla cima yaptığını gören kimse, zalim bir kavimden olan kötü bir kadına musallat olur. Evinin içerisinde bir kaplan bulunduğunu gören kimsenin evine, kötü bir kimse hücum eder.

Rüyada bir kaplan veya pars avladığını gören kimse, kötü bir adamdan menfaat elde eder. Bir kaplanın kendisini ısırdığını gören kimseye, ısırdığı miktarda bir zarar isabet eder.

Kaplan erkek bir adama delâlet eder. Kaplan kadına da delâlet eder. Bu tabir ise kaplanın renginin değişmesinden dolayıdır.

Kaplan hile sahibi bir kimsedir. Kaplan hastalığa ve göz ağrısına delâlet eder. Kaplan sütü, onu içen kimse için meydana çıkacak düş­manlıktır. Kaplan, düşmanlığı şiddetli inatçı bir düşmandır. Kapla­nın, kin ve düşmanlığı Arslan’dan daha fazladır.

Rüyada kaplan ile mücadele veya kavga ettiğini gören kimse, kaplan gibi düşmanlıkla bir kimse ile münakaşa yapar.

Rüyada kaplan gören kimse, günahlarından istiğfar eder.

Kaplan, halkın kendilerinden korktukları bir kavme ve feryat et­meye delâlet eder.

Kaplan, fen bilgilerini bilen bir gurup insana da delâlet eder. Bu tabir kaplanda çeşitli renk ve beneklerin bulunmasından dolayıdır

Rüyada kaplan görmek

Rüyada Kaplan Görmek İslami Anlamı

Rüyada kaplan görmek, İslamiye göre bu rüya, rüya sahibinin güçlü bir kişi veya düşman ile karşılaşacağına da işaret etmektedir. Kirmani(r.a.)’ya göre rüyada görülen kaplan, kişinin güçlü bir kitle içine gireceğine ve orada söz hakkı olacağına yorumlanır.

Rüyada Kaplan Saldırması

Rüyada kaplan saldırması, rüya sahibinin bir düşmanı tarafından zor duruma düşürüleceğini veya mağlup edeceği anlamını taşımaktadır. Ayrıca İslami yorumcu olan Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüya sahibinin rüyasında kaplan saldırısına uğraması, yakın zamanda zor bir durum ile karşılaşacağına delalettir. Rüya sahibinin bu durum karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyecek duruma düşmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada Kaplan Isırması

Rüyada kaplan ısırması, sanılanın aksine çok olumlu anlamlar taşımaktadır. Kişinin maddi açıdan rahatlayacağına ve mevcut olan borçlarının bir kısmının kapanacağına işaret etmektedir. Ayrıca kaplanın ısırdığını görmek kısa süre içinde birisi ile gönül bağına girileceğine ve bu kişi ile evlilik yolunda ilerleneceği anlamını da taşımaktadır. Isırılan yerden kan akıyor ise o bölgeniz ile ilgili bazı sağlık durumların yaşanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Sevmek

Rüyada kaplan sevmek, hayatınızda karşınıza çıkacak kötü niyetli bir insanı ve iş yerinde karşılaşacağınız kötü niyetli insanlara karşı iyi niyetle karşılaşacağınız anlamını taşımaktadır. Ayrıca rüyada sizden güçlü olan kaplanı sevmek sizden yaşça büyük ve güç sahibi bir kişi tarafından çok büyük yardımlar ile karşılaşacağınıza ve bu kişi sayesinde önemli yerlere ve mevkiye geleceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Yavrusu Görmek

Rüyada kaplan yavrusu görmek, rüya sahibinin uzaklarda bir yerlerde yaşayan bir kişi tarafından sevinçli ve mutlu bir alacağına, yakın tanıdığının çocuk haberi alacağına ve yeni düşmanlıklara işaret etmektedir. Ayrıca Dini yorumu ise kişinin yavru kaplan görmesi, hayatında yapacağı bazı köklü değişiklikleri ifade etmektedir. Diğer bir anlamı ise içinde bulunduğunuz zorlu bir durumu sabrınız ve azminiz sayesinde olumlu olarak yeneceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Öldürmek

Rüyada kaplan öldürmek, kişinin elde edeceği zaferleri, bir düşmanına karşı elde edeceği üstün başarıyı ve eğer okuyorsa okulunu başarılı bir şekilde tamamlayacağına ancak çalışıyorsa iş yerinde terfiler alacağına işaret etmektedir. Diğer bir yoruma ve yorumculara göre ise maddi anlamda bazı sıkıntılar yaşayacağınıza kısa süreli bir çıkmaza sürükleneceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Avlamak

Rüyada kaplan avlamak, hayatınızda kötü niyetli olan birini hayatınızdan çıkaracağına ve başınıza talih kuşu konacağına işaret etmektedir. Uzun süre içerisinde bulunduğunuz maddi ve manevi sıkıntılarınızı kendi çabalarınız ile üstesinden geleceğine ve hatta birikimler yapacağınıza işaret etmektedir.

 

Rüyada Yılan Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

 

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  Ruyada kaplan oldugumu gordum ve suruyle beraber takiliyoruz

 2. Anonim dedi ki:

  Kaplan ve yılan suda oynarken kaplan sudan çıktı kaçtı

 3. Jeren dedi ki:

  Ruyamda bir anakonda insan bebegini yutmush diye anakonda saldiryorum savaserken bir kuvetli kaplan bana yardama gelyor ve anakondani agzi achik hale getiryor

 4. Anonim dedi ki:

  Rüyada kaplan yavrusunu öldürdümYükleniyor...