Rüyada Kapı Kilitlemek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

ruyada-kapiyi-kilitlemek

Rüyada Kapı Kilitlemek ne demek?

Rüyada Kapı Kilitlemek Dini ve İslami anlamı; Rüyada Kapı Kilitlemek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Kapıyı kilitlemek, yeni kararlar almak ile tabir olunur. Rüyasında kapıyı kilitlediğini gören kimse hayatında birtakım ciddi değişiklikler yapacak, yeni bir sayfa açacak ve bu durum onun için hayırlara vesile olacaktır. Bazı rüya tabircileri tarafından yapılmakta olan yorumlara göre ise, rüyada korkudan kapı kilitlediğini görmek, kişinin eskisinden farklı bir yolda ilerleyeceğine delalet eder.

Rüyada Kapı Görmek Diyanet ve İhya Yorumu

İbni Sirin (r.a) ise rüyada kapı görmek ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında kapıyı içeriden kilitlediğini görürse, hayatına yeni birileri girecek ve bu kişiler onu olduğundan çok farklı bir insan haline getirecektir.” Bu yoruma göre de rüyada kapının farklı bir yere açılmasını görmek, kişinin tanışacağı yeni insanlarla alakalıdır.

Rüyada Tahta Kapı Görmek

Rüyada tahta kapı görmek, yaşlı bir kimse şeklinde yorumlanır. Bu yaşlı kişi rüya sahibinin hayatında yol gösterici niteliğinde bir role sahip olacak ve bazı kararları almasında önemli bir etkiye sahip olacaktır. Rüyasında tahta kapı gören biri kendisinden yaşça büyük birinden bazı konular hakkında tavsiyeler alacak demektir.

Rüyada Çelik Kapı Görmek

Rüyada çelik kapı görmek, çoğunlukla kişinin düşmanları ile bağdaştırılır. Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise, rüyasında çelik kapı gören biri, düşmanlarının gazabından korktuğu için onları başına def edecek bir girişimde bulunamaz. Bu yüzden de sadece korktuğuyla kalır ve onlardan gelecek tehlikelere karşı önlem almaya çalışır.

  Rüyada Kum Saati Görmek, Rüya Tabirleri ve Yorumları

Rüyada Oda Kapısı Görmek

Rüyada oda kapısı görmek, kişinin hal ve hareketlerinde meydana gelen değişimi temsil etmektedir. Birçok rüya tabircisinin yaptığı yorumlara göre bu değişim rüya sahibi için oldukça olumludur. Rüyasında oda kapısı gören kimse, kendisine bir çeki düzen verecek ve insanlar tarafından hoş karşılanmayan davranışlarını yol edecektir.

Rüyada Kapı Tokmağı Görmek

Rüyada kapı tokmağı görmek, kişinin bir olaydan ötürü pişmanlık duyacağına ve bu olayın meydana gelmesinde kendisinin suçlu olduğuna inanacağına işaret eder. Rüyasında kapı tokmağı gören biri düşünmeden yaptığı bir hareket yüzünden sonradan çok pişman olacak ve bu durum onu vicdan azabı çekmeye yönlendirecektir.

Rüyada Kapı Açmak

Rüyada kapı açmak, uzun bir yalnızlık sürecinden sonra rüya sahibinin artık insanlar birlikte vakit geçirmesine delalet eder. Rüyasında kapı açtığını gören biri artık kendisini toplumdan soyutlamaz.

Rüyada Kapı Kapatmak

Rüyada kapı kapatmak, kişinin uzun bir yalnızlık sürecine gireceği ve insanlardan uzaklaşacağı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi bir süreliğine yalnız kalacak ve kendisini sorgulayacaktır.

Rüyada Kapı Kırmak

Rüyada kapı kırmak, fiziksel anlamda bir güçsüzlük yaşanacağı manasındadır. Rüyasında kapı kırdığını gören biri hayatındaki sıkıntılarla uğraşmak isterken sağlığından olacak ve bu durum onu kısa süreliğine yataklara düşürecektir.

Rüyada Kapı Deliği Görmek

Rüyada kapı deliği görmek, kişinin hayatında gerçek kimliğini gizleyen bir düşmanı olduğuna işarettir. Bu düşman gerçek niyetlerini gizliden gizliye yaparak rüya sahibinin başına birtakım kötü belalar açacaktır.

2 yorum

2 thoughts on “Rüyada Kapı Kilitlemek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

  1. Rüyada haber izliyordum ve bir sürü teröristin yaşadığım ile doğru geldiğini gördüm bende o korkuyla teyzemin evindeki tüm kapıları kilitledim. Eve dışarıdan birisi geldi onu içeri almak için tekrar açtım ve tekrar kilitledim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.