A Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada arı görmek derdi maişette (geçim sıkıntısı) dara düşmeden zahmet çekmeden elde edilecek kazanca işarettir. Rüyada arı gören kişinin kazancı bereketlenir. Yeni bir işe girecekse girdiği işte başarıya ulaşır. İş hayatında yeni başarılara imza atar. Rüyada bir arıyı bal yaparken görmek bereketli helal rızka, başarılı olmaya ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Arı Sokması Diyadinnet

Diyadinnet kaynaklarında rüyada arı sokması, bir yakınınız ya da arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacağınıza yorulmuştur. Bir rivayete göre rüyada arı soktuğunu görmek aşağılık bir kişiden kötülük, düşmanlık göreceğiniz anlamına gelir denmiştir.

İmam Nablusi rüyada görülen arıyı çok çalışmaya ve bol kazanç elde etmeye yormuştur. Rüyada arı sokması gören kişi zarara uğrar demiştir.

Rüyada Arı Sokması ve Şişmesi

Rüyada arı tarafından sokulduğunu ve şiştiğini gören kişi iş hayatında aldığı kararlarda azim ve gayretle devam etmesi ve yöneticilerin eleştirilerine rağmen onların gözüme girmesi, hayatında ileriye dönük sağlam planları yapması olarak yorumlanır. Rüyada eşek arısı tarafından sokulmak rüya sahibinin çevresinden sert, katı kuralları olan tanıdık bir kimseye yorulmuştur.

Rüyada Arı Oğulu Görmek

 Arı oğulu Nisan ve Mayıs ayında kovan içerisinde iki arı beyinin olması durumunda birinin kovanı terk etmesi olayıdır. Rüyasında arı yakaladığını gören kolay ele geçmeyecek güzel fırsatlar ele geçirdiğine işarettir. İslam âlimleri arı tutmayı istek ve arzuların gerçekleşmesi olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Arı sürüsü görmek hayra yorumlanır. Rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda bahtının açılacağına, rızkında bolluk ve bereket göreceğine işarettir. Rüyada arı sürüsü gören kişinin işleri yoluna girer ve zahmet çekmeden helal rızka erişir.

Rüyada Arı Sokması ve İğnesini Çıkarmak

Arı sokması hemen hemen tüm yorumcular tarafından kötü niyetli arkadaş ve düşmana yorulmuştur. Rüyasında arı tarafından sokulduğunu gören kişi hayal kırıklığına uğrar ya da üzülür. Ancak iğnesini çıkardığını görürse rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılar ve problemler gün yüzüne çıkar, azmi ve sabırlı çalışması sayesinde halledilir. İş hayatında yaşadığı bazı kötü durumlar düzelir. Büyük paralar kazanır.

Rüyada Arı Görmenin Faziletleri

Rüyada Arı Topluluğu Görmek

Rüyasında arı topluluğu yahut arı topluluğu ile uğraştığını gören kişi iş ve aile hayatında kararlı olması gerektiği anlamına gelir. Hayatında ancak kararlı olması durumunda başarıyı yakalayacağına işaret eder.

Rüyada Arı Görmek İhya

İhya rüyada arı görmeyi farklı durumlara göre yorumlar. Rüyada görülen tek arı, bilge, insanlara hayrı dokunan bir kimse ile tabir edilir. Fazla miktarda bal arısı bulmak ya da almak ganimet olarak tabir edilir. Birçok arı beyi görmek ya da sahip olmak eğer ehilse valilik ya da kaymakamlıkla tabir olunur.

Diyanet ve Molla Cami rüyada arı görmeyi rızka yorumlar. Seyyid Süleyman bal arısı, güler yüzlü, çalışkan hayırsever adamla veya kazançla ticaret anlamına gelir demiştir. Kirmani bal arısı âlim, tacir ve faydalı insanları temsil eder der. Rüyasında bir arının kendini soktuğunu gören zahmet çekip helal rızka kavuşur.

Rüyada Arı Yuvası Görmek

Rüyada görülen arı yuvası sorunların yaşanacağına işaret eder. Kişinin elinde bulunan çalışmalar heba olur. Sağlık sorunları baş gösterebilir. Hayatında bir anda zuhur eden problem ve sıkıntıları çözdükten sonra ferahlar ve işinde profesyonel olur. Borçlarını öder. İşinde ve aile hayatında saygı duyulan birey olur.

Rüyasında arı peteği gören yakın akrabalarına birtakım konularda yardım eder. Rüyasında petekten bal aldığını yahut yediğini gören ilme ve Kuranı Kerim öğrenmeye işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu