Rüya Nedir?

Rüya nedir? İnsanları günlük hayatında çok ciddi anlamda etkisi altına alır ve acaba bu gördüğüm rüya gerçek olurmu, veya rüyamda gördüğüm şey ile gerçekten karşılaşırmıyım gibisinden insan kendisini sorgular..

Bazı rüyalar olur, insanlar hatırlayamaz acaba gördüğüm rüya neydi diye hatırlamaya çalışır, bir vakit ansızın karşılaştığınız bir durum karşısında ise ben bu olayı bir yerden hatırlıyorum der ve rüyamda görmüştüm dersiniz o an.

Rüya Nedir?

Rüya; Rem evresi ve ışık hızında olan göz hareketi evresinde gerçekleşen, hem görsel anlamda hemde işitme olarak algı ve duyguların bütünlüğüne verilen isimdir. Aynı zamanda ruhunuzun bedenden kısa bir süreliğine ayrılması durumunda gerçekleşmektedir.

Aslında görülen rüyalar saniyeler içerisinde gerçekleşir fakat bizlere dakikalar ve saatler olarak yansımaktadır. Görülen rüya esnasında, kişi aniden rüyanın etkisiyle uykudan uyanır ve bu durum gülerek uyanmak, ağlayarak uyanmak ve korkarak uyanmak şeklinde tabir edilmektedir. Şunu’da unutmamalıyız ki; görülen rüyalar insanların günlük hayatında karşılaşacağı veya karşılaştığı şeylerin etkisi altındayken’de görülmektedir.

Örn: Psikolojik olarak etkisi altında kaldığınız bir şeyi o gece rüyanızda görme olasılığınız çok yüksektir. Rüyalar gerçekleşir’mi? Rüyalar gerçek olur’mu? Gördüğüm rüya çıkar’mı? Gibi sorular ile beyninizi doldurup etkisi altında kalmamalısınız.

Görmüş olduğunuz rüya tabirlerini güvenilir, İslami ve dini bilgiler doğrultusunda olarak diyanet ve ihyaya göre yorumlanan kaynaklardan öğrenebilirsiniz.

Rem Evresi Nedir?

Rapid eye movement: REM ( HGH) uykuya dalındığı vakit, rüya görülen kısıma verilen isimdir. Gözlerin çok hızlı hareket etmesinden bu ismi almıştır.

Neden Rüya Görüyoruz?

Niçin rüya görürüz sorusunun cevabı ise, günlük yaşantımızda uykumuzun normal bir sürecidir ve her insan rüya görmektedir. Gördüğü rüyayı hatırlamamak, gördüğü rüyayı unutmak ise hafızamızla ilgili bir durumdur.

  Ünlü Rüya Yorumcuları Kimlerdir?

İnsanların bilinçaltında geri planda kalmış veya ön plana çıkan düşünceler doğrultusunda rüyalar görülmektedir. Günlük hayatta içine atmak ve bastırılmış duyguların bilinçaltına atılması durumunda rüya görülmektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.